EMail Tlačiť Export to ics (for outlook, google calendar, etc...)

Slovenský pohár žien v basketbale

Podujatie 

Názov:
Slovenský pohár žien v basketbale
Kedy:
07.01.2011 - 09.01.2011 
Kde:
Poprad
Kategória:
Šport

Popis

7.1.2011 / 16:00 /  Dobrí anjeli Košice - Petržalka

7.1.2011 / 18:15 / ŽBK Whirlpool Poprad - ŠBK Šamorín

8.1.2011 /10.00; 12.15; 16.00; 18.15/ Semifinálové zápasy 

9.1.2011 / 09:30 / zápas o 3. miesto

9.1.2011 / 11:45 / Finále


(Pre vyhľadanie cesty k miestu konania, kliknite na názov miesta)

Miesto konania

Mapa
Miesto konania :
POPRAD ARÉNA - Viacúčelová športová hala
Ulica:
POPRAD ARÉNA
PSČ:
05801
Mesto:
Poprad

Popis

Viacúčelová hala Aréna Poprad ponúka širokú škálu využiteľnosti nielen pre športové podujatia.

ŠPORTOVÉ PODUJATIA

Priestor pre rôzne športové sústredenia vo volejbale, basketbale, futsale, halovom futbale, hádzanej, úpolových a bojových športov (box, karate, džudo, taekwon-do...). Svojimi parametrami spĺňa normy a pravidlá pre usporiadanie majstrovských súťaží na národnej, európskej a svetovej úrovni v uvedených športoch.

KULTÚRNE PODUJATIA

Hala umožňuje usporiadať kultúrne vystúpenia hudobných skupín a spevácke koncerty. Ale aj vystúpenia tanečných skupín, súborov rôzneho žánru. Aréna už bola dejiskom zaujímavých kultúrnych vystúpení v podaní slovenských, českých a zajraničných hostí ako napr. Alexandrovci, Kalinka, Desmod, Gladiátor, Grigorov, Hex, Horkýže Slíže, Nedvědovci, No Name, Sľuk, Lúčnica, módna prehliadka Lýdie Eckhardt, Írska Tanečná Show, vystúpenie Shaolin, Helena Vondráčková, Drišľak.

 

POLOHA VIACÚČELOVEJ HALY

Aréna PopradStavba viacúčelovej haly je situovaná na juhozápadnom okraji mesta Poprad, v blízkosti sídliska Juh III, na území vymedzenom cestou I/67 a miestnymi komunikáciami. Objekt je napojený na všetky inžinierske siete a má samostatnú trafostanicu.

 

 

PRÍSTUPNOSŤ HALY

Aréna Poprad Viacúčelová hala je sprístupnená dvoma účelovými komunikáciami napojenými na Uherovu ulicu.

Kapacita parkoviska pre osobné automobily je 213 parkovacích miest, z čoho je 8 miest vyhradených pre zdravotne postihnutých. 8 parkovacích miest je vyhradených pre VIP návštevníkov. Pri zadnom vstupe sa nachádza 6 miest pre odstavenie prenosovej techniky a autobusov.Plocha pred hlavným vstupom a prístupové chodníky k hale sú zhotovené zo zámkovej dlažby. Súčasťou rozptylovej spevnenej plochy pred halou je chodníková fontána s vodnými a svetelnými efektmi.

RIEŠENIE STAVBY

Pohľad z blízka na Arénu PopradSamostatná hala je riešená ako atypická stavba s dominantným halovým jednopodlažným priestorom, vo funkčnej náväznosti na dvoj a trojpodlažné časti objektu. Je funkcionalistického tvaru v kompozícii jednoduchých geometrických tvarov. Vo fasáde sú použité architektonické prvky a konštrukcie – lanové závesné prestrešenia, fasádne predsadené hliníkové lamely, ihlanový svetlík haly, ktoré zvýrazňujú modernú architektúru.

V hlavnej vstupnej hale sa nachádzajú pokladne s turniketmi a komunikačnou náväznosťou pre návštevníkov priamo na hraciu plochu v prípade kultúrneho podujatia alebo výstavy aj prostredníctvom dvoch symetrických schodísk na ľavú a pravú tribúnu v čase športových zápasov.

KAPACITA, INTERIÉR, TECHNICKÉ VYBAVENIE

VírivkaKapacita pravej a ľavej tribúny je 1968 sedadiel. Na hracej ploche je v prípade potreby možné vysunúť dve výsuvné tribúny s kapacitou 2x 196 sedadiel. Počas kultúrnych akcií je možné priamo na plochu pridať 500 mobilných sedadiel. Na tribúnach sa nachádzajú VIP lóže, miesta pre tlač, rozhlas a televíziu, ako aj miestnosť na ozvučenie haly a komentátorské stanovisko.Rozmery samotnej hracej plochy sú 50 x 30 metrov. Drevená športová podlaha od dánskej firmy JUNKERS UNO BAT 62+ je celoplošne odpružená a spĺňa najvyššie kritériá pre všetky druhy halových športov.

Suchá saunaŠatne a hygienické zariadenia sú delené zvlášť pre športovcov, trénerov i rozhodcov. V týchto priestoroch sa nachádza aj rehabilitačná časť s masážami, posilňovňou, suchou saunou a rehabilitačným bazénom (vírivkou).Na druhom nadzemnom podlaží sa nachádzajú kancelárske priestory a miestnosť pre tlačové konferencie. Súčasťou objektu je aj fitness centrum a reštaurácia s kuchyňou, ktoré sa nachádzajú na treťom podlaží.

ReštauráciaDo reštaurácie vedú dva vyťahy. Nákladný pre zásobovanie kuchyne a osobný výťah na prepravu návštevníkov. Objekt má samostanú kotolňu s celkovým výkonom 1200kW, elektro-rozvodňu, plynomerňu a náhradný zdroj energie – dieselagregát. Výmena vzduchu v hale a v jednotlivých miestnostiach je zabezpečená klimatizačnými a vzduchotechnickými jednotkami. Z hľadiska prevádzky sa jednotllivé technologické zariadenia (vzduchotechnika, klimatizácia, kotolňa, osvetlenie hracej plochy, dverové clony, ústredné vykurovanie) ovládajú z centrálneho riadiaceho počítačového systému. Hlavné ozvučenie priestoru hracej plochy je zabezpečené sústavou vysokovýkonných reproduktorov ovládaných z miestnosti pre ozvučenie haly. Vrámci ozvučenia je zrealizovaný aj požiarny rozhlas.

Vstupná halaZ hľadiska požiarnej ochrany je objekt chránený sústavou dymových a lineárnych hlásičov, požiarnych tlačidiel a v prípade požiaru ústredňa EPS vyhlási požiarny poplach a následne zabezpečí otvorenie všetkých dverí na únikových cestách, odstavenie prívodu elektrickej energie do objektu, spustenie núdzového osvetlenia a náhradného zdroja aktivuje zariadenie na odvod dymu a tepla.
Dym sa z objektu odvádza sústavou dymových klapiek s ventilátorom umiestneným v strešnej konštrukcii.

Hracia plocha a tribúnaV hale sú osadené dve časomiery - hlavná a pomocná, ktoré spĺňajú požiadavky pre všetky kolektívne halové športy na najvyššej úrovni. Ako svietiace prvky sú použité vysokosvietivé LED diódy. Tabule sú ovládané počítačom. Vrámci elektronického informačného systému je v objekte sústava digitálnych a ručičkových hodín, ktoré sú riadené z hodinovej ústredne DCF signálom zabezpečujúcim jednotný čas. Na fasáde objektu je umiestnená veľkoplošná elektronická LED tabuľa, na ktorej sa môžu zobrazovať rôzne reklamy a informácie o podujatiach, ktoré sa budú konať v objekte areálu. Informácie sa na tabuli ovládajú z riadiaceho počítača.


(Pre vyhľadanie cesty k miestu konania, kliknite na názov miesta)

Podujatia